Katalog firem
Inzerce
Všechny kategorie

PROČ SE REGISTROVAT NA PORTÁLE CHYTRÁ SMĚNA?

  • 1. Protože život je směna. Získáte chytrou možnost obchodování bez peněz.
  • 2. Prvních 10 000 registrovaných získá 1000 kreditů zdarma na svůj účet!
  • 3. Inzerce na portálu Chytrá směna je zdarma. Pro všechny.
  • 4. Budujeme sítě spolehlivých obchodníků a otevíráme možnosti výměnného obchodu široké veřejnosti. Barterový obchod nabízí mnoho možností obchodování.
  • 5. Žádné vstupní a skryté poplatky.
  • 6. Je jen na vás, jestli zvolíte klasickou finanční či barterovou transakci nebo jejich kombinaci. Směnný obchod je vítán.

CO JE TO BARTER?

Jedná se o směnný obchod, který zná lidstvo od nepaměti. Barter (tzv. barterový) obchod je výměna zboží nebo služeb za jiné zboží nebo služby bez použití peněz či s malým finančním obnose. Je to typ obchodování „něco za něco“.Jedná se o směnný obchod, který zná lidstvo od nepaměti

JAK VYUŽÍT PORTÁL CHYTRÁ SMĚNA?

1. Registrace

Prvním krokem k úspěšné barterové spolupráci je registrace v našem systému. Je pouze na vás, které údaje zveřejníte. Barterový obchod je ale založen na důvěryhodnosti a transparentnosti dat. Uvádějte proto vždy pravdivé údaje. Budou následně zvláště u firem a živnostníků ověřovány.
Na svém profilu budete mít přehled o všech vašich barterech a směnách a to včetně řádného zaúčtování.

Registrací na našem portálu souhlasíte se Všeobecnými obchodními podmínkami.

2. Inzerce

K úspěšné směně či prodeji vede inzerce. Na našem portálu je inzerce zdarma. Kliknutím na tlačítko Směňuj v horním menu vás systém již intuitivně navede k vytvoření inzerátu.
Chytře směnit můžete opravdu cokoli. Od pokladů z půdy, po vaše pracovní stroje nebo řemeslné služby.  Je na vás, který typ obchodování zvolíte. Jestli barterový  nebo finanční obchod či kombinaci obojího.  Náš portál Chytrá směna neomezuje na žádný typ nabídek vyjma erotických služeb.

3. Typ účtů na portálu Chytrá směna

Kreditový účet

Jedná se o základní tip účtu. Kredity získáte formou směny.
Prvních 10.000 registrovaných získá 1000 kreditů do začátku zdarma.

Depozitní

Je možné vložit na Váš účet finanční obnos a vytvořit tzv. depozit. Vytvořený depozit můžete použít nejen k barterové transakci, ale také k chytré finanční směně. Depozit je možné kdykoli na vyžádání vrátit.

1 koruna = 1 kredit

Debetní

Tento účet je poskytován ověřeným obchodníkům na základě úspěšně vykonaných transakcí s bezproblémovou platovou historií. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

4. Topování a zvýraznění inzerce

Pro zvýšení šance úspěchu vašeho inzerátu nabízíme možnost topování a zvýraznění vaší inzerce. Tuto možnost včetně ceníku naleznete ve svém účtu.

Příklady směnného obchodování na portálu Chytrá směna
Veškeré transakce jsou elektronicky evidovány.

A) Paní Veselá nabízí použitý věšák za 500 kreditů. Pan Novotný kontaktuje paní Veselou a v soukromé korespondenci na našem portálu se dohodnou na uzavření transakce. Paní Veselé se přičte 500 kreditů na její účet a panu Novotnému se 500 kreditů odečte. Transakce je elektronicky evidována. Z proběhlé směny je účtován provizní poplatek. Způsob předání je již v rámci vzájemné dohody.

B) Pan Tichý vlastní starší sportovní vůz v tržní ceně 200.000,-Kč. S manželkou očekávají rodinu a potřebují větší vůz a renovovat koupelnu. Vloží inzerát na směnu v hodnotě 220 tisíc a zvolí si prodejní formát 50% směny a 50% finanční transakce. Z následného prodeje vytěží tedy 110.000,-Kč a 110.000 kreditů se mu připíše na jeho účet. Tyto kredity  pak může využít třeba na nákup stavebního materiálu nebo nabízenou službu z našeho portálu. Jedná se o částečný barter a provize je účtována pouze z uskutečněné kreditové směny.

C) Paní Lehká nabízí doučování angličtiny. Osloví ji pan Těžký a domluví si podmínky pro realizaci směny (tj. počet kreditů za lekci, počet lekcí). Po potvrzení transakce na obouch stranách se paní Lehké přičte příslušný počet kreditů na účet a panu Těžkému se tento počet z jeho účtu odečte.

5. Klasická inzerce

Na portálu Chytrá směna můžete podávat i klasickou „placenou“ inzerci a to zcela zdarma. Finanční transakce je záležitostí prodávajícího - kupujícího. Není účtován provizní poplatek.

FAQ - vaše otázky rádi zodpovíme.